Restorant Te Cemi

1. Emri

 

             Restorant “Te Cemi”
2. Pronari Lindita Shabaj
3. Fshati Tamarë
4. Nr. Kontakti 0693492282 ( Viber/ WhatsApp)
5. Ad. Emaili shabajlindita@mail.com

 

6. Website
7. Nr. Dhomash
8. Nr.  Shtretër
9. Nr. Tualete 2
10. Çmimi/ Fjetje + mëngjes Sipas menu
11. Gjuhë e huaj që përdoret Anglisht
12. Sezoni që është hapur 12 muaj
13. Kapaciteti i restorantit 72  persona
14. Pjatat tipike Maza e çaprës, Mishavina, Kaçimak,Troftë Cemi, Mish prushi,Buke shtëpie( gruri dhe misri)

 

15. Shërbimet që ofron Bar-restorant, wifi

 

16. Përshkrim Restorant “Te Cemi” ndodhet në qëndrën e fshatit Tamarë. Fshat ky që me rehabilitimin e fasadave të bizneseve në pedonalen e re, e kanë kthyer këtë fshat në një destinacion shumë të frekuentuar nga turistët vendas dhe të huaj. Lumi “Cem” që përshkon këtë fshat e bën ende me joshës dhe relaksues. Restoranti jonë i cili ka për qëllim të ofroj vetëm gatime tipike të zones, me produkte 100% të zonës së Kelmendit do e kompletojë më së miri diten tuaj në këtë zonë. E veçanta e këtij restoranti është që këtu shija e ushqimeve të kujton gjyshen.

 

About Author

laxaro