Restorant Shpia Peshku

1. Emri

 

             Restorant Shpia Peshku
2. Pronari Suzana Pepaj
3. Fshati Tamarë
4. Nr. Kontakti +355 69 30 36 161 ( Viber/ WhatsApp)
5. Ad. Emaili             –

 

6. Website
7. Nr. Dhomash
8. Nr.  Shtretër
9. Nr. Tualete 1
10. Çmimi 9 Euro
11. Gjuhë e huaj që përdoret Anglisht
12. Sezoni që është hapur 12 muaj
13. Kapaciteti i restorantit 40  persona
14. Pjatat tipike Garnitura e Peshkut, Patate Furre, Turshi,  Bukë Misri
15. Shërbimet që ofron Bar-restorant, wifi, parking.
16. Përshkrim Nëse lartësite e moteve të kelmendit ju kanë mahnitur, ju do të befasoheni kur ne mesin e tyre në Fshatin Tamare do shijoni troften e Fresket që rritet në ujin e Kristalte të lumit Cem. Djathi i dhisë dhe patatet e kësaj zone kanë shije të veçante, e sidomos kur ato dhe plot produkte të zonës shijohen tek  Bar Restorant Shpia e Peshkut. Ushqimi bëhet dhe më i shijshme kur shoqerohet me një gotë verë ose raki thane. Në fund një lëng shege i eger ju jep freskinë dhe ju shton kenaqësinë vizites në këtë zonë.

About Author

laxaro