Bujtina Bjeshkët e Namuna

 

1. Emri  Bujtina “Bjeshkët e Namuna”
2. Pronari Fëllënxa Grishaj
3. Fshati Lepushë
4. Nr. Kontakti  069 620 4017 (viber, watsapp) 
5. Ad. Emaili guesthousebjeshketenamura@gmail.com
6. Website 
7. Nr. Dhomash 6
8. Nr.  Shtretër 24
9. Nr. Tualete 5
10. Çmimi/ Fjetje + mengjes    15 euro
11. Gjuhë e huaj që përdoret Italisht,   Anglisht
12. Sezoni që është hapur 12 muaj
13. Kapaciteti i bujtinës 24 persona
14. Pjatat tipike Kaçimak, djath i zier, bukë në voter, ferlik, mish qengji i pjekur në furrë, mazë, patate në furrë, Mishavinë etj
15. Shërbimet që ofron Fjetje, ushqim, kamping, guidë shoqëruese
16. Përshkrim  Bujtina Bjeshkët e Namuna ndodhet në fshatin piktoresk të Lepushës. Bujtina është e rrethuar me pamje magjepsëse. Gjatë sezonit të verës fusha të mëdha gjelbërimi dhe lule shumëngjyrëshe na shoqërojnë qëndrimin tonë në bujtinë. Perveç pjatave tipike tradicionale, ajrit të pastër, bukurive natyrore dhe rehatisë që ofron fshati dhe bujtina, kjo bujtinë na ofron edhe mundësinë edhe për të blerë produkte tipike tradionale të prodhuara nga vetë familjarët e kësaj bujtine. 

About Author

laxaro